Balanční cviky na míči se psy

27. června 2014 v 14:59 | Balanční cviky na míči se psy |  Cviky na míči

Dále nabízíme cvičení na gymnastických míčích

(Balanční cviky na míči se psy)

O co vlastně jde ?
Jedná se o cvičení na gymnastickém míči, Cvičení na balonu je vhodné pro každého pejska. S cviky na míči můžeme začít od 6-ti měsíců věku štěněte. Pro mladší štěňátka, nebo méně odvážné pejsky se doporučuje začít seznamováním s balančními destičkami apod. Fyzioterapeuti doporučují cvičení i psům, kteří mají:
- Luxaci čéšky
- Dyséplazie kyčelního kloubu
- Poúrazové rekonvalescenci
- Feny po porodu
- Po operaci páteře
- Inkontinence neboli problémy se zadržováním moči

Proč cvičit na míči ?
Jsou to především jemné svaly kolem kostry, které pomáhají stabilizovat klouby a vazy, svaly okolo páteře, které napomáhají celkovému zpevnění těla a také svaly v psích tlapkách, které zpevňují zánártní a záprstní kůstky. Pro představu nás lidí je cvičení na míči svými účinkypřirovnáno k jízdě na koni, kde se jemným pohupováním také zpevňují jemná svalová spojení v celém lidském těle.

Se kterými psy cvičit ?
Cvičení na míčích se doporučuje jak psům bez zátěže, tak psům, kteří mají vysoké zatížení v některém ze sportů jako je coursing, dostihy nebo mushing.
Výbornou pomůckou je balon také pro psí sportovce provozující agility, flyball či dogfrisbee, kde je vyžadována co nejlepší skoková technika.
Samozřejmě je cvičení vhodné i pro sportovní disciplíny jako je tanec se psem, obedience či dogtreking, protože cvičení pomáhá zvyšovat celkovou fyzickou kondici,
koncentraci a upevňuje vztah mezi psem a psovodem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama